Motor Testi

Motor Test Hizmeti

Bilgisayar destekli cihazlar ile aracın motor ve motor aksamlarında gerçekleştirilen ölçümlere motor performans testi adı verilir. Motor performans testi ile motorun ürettiği gücün ne kadarını tekerlek sistemine ilettiği ve motorun aktarım aşamasında yaşadığı güç kaybının bulunup bulunmadığına bakılır. Oto ekspertiz esnasında gerçekleştirilecek olan en önemli performans testlerinden birisidir.

Merkezimizde özel Dyno Test cihazlarımız ile gerçekleştirdiğimiz testler sonucunda aracınızın motoruna ilişkin en güncel verilerin elde edilmesi mümkün olur. Profesyonel test ekibimiz ile müşterilerimize sunulan hizmetler kapsamında araçlar öncelikle testin yapılacağı alana çıkartılır ve gerekli güvenlik önlemleri alınır. Motor sisteminde gerçekleştirdiğimiz testler esnasında motorun beygir gücü ile motor torku, aracın sahip olduğu güncel motor değerleri, transmisyon sistemi, ateşleme ile yakıt sistemi detaylı şekilde incelenir ve elde ettiğimiz veriler doküman halinde müşterilerimize teslim edilir.

Motor Performans Testi Nasıl Yapılır?

Aracın motorunda en iyi sonuçların alınmasını sağlayan araç motor performans testi merkezimizde şu aşamalar ile gerçekleşir;

  • Motor performans testine başlamadan önce merkezimizde aracın bu teste uygun olup olmadığına ilişkin detaylı bir inceleme yapılır. Bu aşamada aracın yağ değerleri, su değerleri motor kapağı açılarak kontrol edilir. Eksiklikler varsa giderilir.
  • Aracın önden çekişli mi yoksa 4×4’mü olduğu belirlendikten sonra aracın lastiklerinde yapılan muayene de olumlu geçerse, araç test alanımıza alınır. Lastikleri belirli oranda aşınmaya sahip olan araçlar test için uygun olmadığından, bu araçların testi ertelenir.
  • Araç, teste başlamadan önce profesyonel ve deneyimli test uzmanlarımız tarafından, zemine zincirler ile sabitlenir ve aracın ön kısmına gerekli soğutmayı sağlayacak şekilde fan sistemi yerleştirilir.
  • Sistem üzerinde teste hazır olan araca uzmanımız biner ve motorun çalıştırılması ile motor performans testi başlar.  Motora düzenli aşamalar ile güç verilir ve tamburlar üzerinde motorun devrini alması sağlanır.
  • Rolanti seviyesinden maksimum seviyeye kadar kademeli şekilde motor çalıştırılır ve aşamalı olarak aracın devirlerde sahip olduğu performans bilgisayarlı sistemler aracılığı ile tespit edilir.

Hizmetlerimiz

2021 model arıza tespit ve boya ölçüm cihazları ile Siteler'de uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz

En yeni teknolojiye sahip oto ekspertiz cihazlarımızla, 2. el...

Periyodik Bakım
Periyodik Bakım

Motorlu araçlarda önemli parçaların belirli aralıklarla...

Lastik Hizmetleri
Lastik Hizmetleri

Lastiğin tamir edilmesi birçok durumda mümkündür ancak...

Oto Yıkama
Oto Yıkama

Arabanın kirli olması seni rahatsız etmesin...

yol yardım 7/24 Yol Yardım
Hemen Ara Yol Tarifi Whatsapp