Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Hizmeti

2. El araç almadan önce alınacak aracın mutlaka testlerden geçirilmesi gerekmektedir. Alıcının sonrasında büyük zararlar ve arızalarla karşı karşıya kalmaması için ekspertiz zaruri bir ihtiyaçtır. 2019 yılı itibarı ile TSE tüm ekspertizler için gerekli olan şartları belirlemiş ve yalnızca bu kriterlere uyan işletmelere Hizmet Yeterlilik belgesi vermektedir.

ADS Oto Servis olarak profesyonel ekiplerimiz ve son sistem cihazlarımızla TSE belgeli hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmaktan gurur duyuyoruz.
Hizmetlerimizden bahsedecek olursak marka ve model farkı olmaksızın tüm araçlarda aynı detaylı testler uygulanmaktadır.

Motor Test Hizmeti

Bilgisayar destekli cihazlar ile aracın motor ve motor aksamlarında gerçekleştirilen ölçümlere motor performans testi adı verilir. Motor performans testi ile motorun ürettiği gücün ne kadarını tekerlek sistemine ilettiği ve motorun aktarım aşamasında yaşadığı güç kaybının bulunup bulunmadığına bakılır. Oto ekspertiz esnasında gerçekleştirilecek olan en önemli performans testlerinden birisidir.

Fren Testi Hizmeti

Fren testi, frende yer alan sensörler, fren dizgileri, fren hidroliği ve fren balatalarının ölçümünü sağlayan testlerdir. Yapılan testlerin sonuçlarında frenlerin verimlilik oranları ölçülür. Fren sistemi bir bütün şeklinde çalışır. İlk frene basış anında pedalın aldığı kuvvet sensörler ve tekerlere iletilir. Ardından beyne giden komut ile aracın yavaş bir şekilde yavaşlayarak durması mümkün olur. Ekspertiz fren testi ile aracın frenlerine ilişkin en güncel verilerin elde edilmesi mümkün olur.

Kaporta Testi

Otomobil alım satımlarında en önemli unsur boya ve kaportanın daha önceden işlem görüp görmediğidir. Bunu en iyi anlamanın yolu ise boya karpota testinde konusunda uzman kişiler tarafından mm’nin binde biri ölçüm hassasiyetindeki cihazlarla aracın boya ve kaportası incelenir. Bu incelemeler sonucunda otomobilin üzerinde fabrika boyası haricinde herhangi bir boya yapılıp yapılmadığı değişen bir parçası olup olmadığı belirlenir ve alım satım yapmak isteyen müşterilerimize güvenebilecekleri bir rapor verilir.

Ön Takım Arıza Testi

İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gereken belli kıstaslar vardır. Standart olarak bakılan ayrıntıların dışında, araç arıza kaydı gibi önemli bir durum bulunur. İkinci el araç satın alma aşamasında, satıcı her zaman size dürüst olmayacaktır. Bu nedenle kendi almak istediğiniz aracı mutlaka profesyonel bir ekspertize kontrol ettirmelisiniz. Ekibimiz konusunda uzman ve sorumlu bir anlayışla çalışıyor.

Süspansiyon Testi Hizmeti

Süspansiyon testi araçlarda bulunan süspansiyon sisteminin verimli bir şekilde işleyip işlemediğini anlamak için gerçekleştirilen testtir. Süspansiyon sistemi iyi durumda olan bir araç kullanım esnasında üst düzey yol tutuş performansı sergiler ve minimum sarsıntı oranı ile konforlu bir yolculuk fırsatı sunar.

OBD Elektronik Test

Motorlu kara taşıtları söz konusu olduğunda bazı arıza durumlarında aracın bilgisayara bağlanması gerekli olabilir. Araç Arıza Tespiti yapılacağı zaman aracın beyin ve elektronik aksamında oluşan problemlerin bulunması amaç edinilir. Bundan dolayı da teknolojik cihazlardan yararlanmak kaçınılmaz bir hal alır. OBD Beyin Kontrolü ve Araç Arıza Tespiti yapılacağı zaman aracın teknolojik cihazlarla kontrol edilmesi gerekir. Araç sahipleri ikinci el vasıta satın alacakları zaman da bu tür tetkikleri yaptırmak zorunda olurlar ve kontrol sayesinde güvenli bir araca sahip olmak mümkün hale gelir.

Kaporta Testi

Kaporta testi ile araç alım ve satım işlemleri büyük ölçüde kolaylaşır. Kaporta testine alınan bir aracın, özel bilgisayarlı sistemler ile bütün parçalarının kontrolü sağlanmaktadır. Bu kapsamlı tarama araçta değişen parça olup olmadığı, araçta boyalı bölgelerin olup olmadığı kolaylıkla tespit edilebilir. Bu durum aracın değeri açısından oldukça önemli bir durumdur. Kapora testi ile araca dair gövde kontrolü, iç direk kontrolü, çamurluk ve arka bagaj aksesuarları, tavan ve kapı sistemleri, ön ve arka panellerin kontrol durumu gibi birçok farklı aksam hakkında bilgi sahibi olunabilir. Bu test ile araçta fabrika çıkışından itibaren yapılan her türlü değişiklik hakkında da bilgi edinilebilmektedir.

Yağ Kaçağı Testi

Araçlarda motor yağ kaçağı nerededir?

  • Külbütör kapak contasından mı kaçırıyor?
  • Motor üst kapağından mı kaçırıyor?
  • Motor bloğundan mı kaçırıyor?
  • Motor karterinden mi kaçırıyor?
  • Motor altından mı kaçırıyor?
yol yardım 7/24 Yol Yardım
Hemen Ara Yol Tarifi Whatsapp